Duże bombki choinkowe

duże bombki choinkowe

Duże bombki choinkowe – jak je komponować z innymi ozdobami

Tak jak stale zmieniają się trendy w dekorowaniu wnętrz, tak również pojawiają się co rusz nowe pomysły na przystrajanie świątecznych drzewek. Duże bombki choinkowe można kupić obecnie w różnorodnych kolorach i rozmaitych kształtach – od tradycyjnych okrągłych po bardzo fikuśne modele. Zatem bombka choinkowa może odzwierciedlać nasz charakter i to, kim jesteśmy.

Przystrojenie choinki

Jak zatem ubrać choinkę, aby wyglądała ona pięknie, a ozdoby na niej idealnie się ze sobą komponowały? Przede wszystkim należy pamiętać, że choinka to drzewko asymetryczne, które na samej górze posiada mniejsze gałązki, zaś na dole większe. Szklane bombki choinkowe pełnią w tym przypadku nie tylko rolę ozdobną, ale też funkcjonalną. Otóż służą one wyrównywaniu proporcji drzewka. Tak więc duże bombki powinny trafić na dół choinki, te bardziej filigranowe powinny zawisnąć nieco wyżej. Choinka wówczas będzie się ładnie prezentowała, a ozdoby nie będą się ze sobą „gryzły” pod względem wielkości.

Jakie bombki wybrać

Na jaki rodzaj bombek się zdecydować, aby końcowy efekt był zachwycający? Bombki szklane przezroczyste to ostatni krzyk mody w dekorowaniu świątecznych drzewek. To niezwykle efektowne bezbarwne szklane kule. Bombki przezroczyste są produkowane w różnych rozmiarach, mogą być klasyczne puste w środku bądź zawierać w sobie dodatkowe ozdoby. Można o nich powiedzieć, że wyglądają jak bańki na choinkę, tworząc przy tym niezwykłą bajkową aurę.

Co zrobić gdy brakuje miejsca na choinkę?

Co w przypadku gdy nie mamy miejsca na dorodne drzewko choinkowe? Wówczas świetnie sprawdzi się bombka na stojaku. To niezwykle szykowna i elegancka ozdoba. Duże bombki odpowiednio wyeksponowane będzie stanowiły miły świąteczny akcent w pomieszczeniu. Każda bombka szklana ma jeden minus, jest to produkt niezwykle kruchy i należy go odpowiednio przechowywać. Jednakże bombki wykonane ze szkła są o wiele bardziej urokliwe, niż te wykonane z tworzyw sztucznych. Raz w roku zdecydowanie, zamiast na wygodę można postawić na atrakcyjność oraz sprawić, że bożonarodzeniowe drzewko zyska niepowtarzalny charakter, wdzięk i czar.

Podobne wpisy