Bombki choinkowe Bombki na choinkę,Choinka,Rękodzieło Styl skandynawski a dekoracje świąteczne

Styl skandynawski a dekoracje świąteczne

skandynawski styl

Styl skandynawski wystroju bożonarodzeniowego

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Ciepły i radosny nastrój pozytywnie nastraja na cały rok. Świąteczne dekoracje są pomocne w jego tworzeniu. Ozdoby świąteczne kojarzą się często z przepychem i pełnią kolorów. Styl skandynawski opiera się na minimalizmie, stonowanych barwach i prostocie. Czy w takim wnętrzu można zbudować świąteczną atmosferę? Wybór ozdób w stylu skandynawskim jest wielki i z łatwością można dobrać takie, które pomogą stworzyć świąteczny nastrój w całym domu. Każdy sklep skandynawski oferuje takie klimatyczne dodatki.

Minimalistyczne ozdoby świąteczne

Skandynawski styl wnętrza jest prosty i uniwersalny. Bez problemu, jednak w takim domu możemy stworzyć zachwycające bożonarodzeniowe dekoracje, które goście zapamiętają na długo. Dzięki uniwersalności tych dodatków możemy z łatwością użyć ich także we wnętrzach w stylu nowoczesnym. Skandynawskie dodatki wykorzystywane do tworzenia świątecznych dekoracji dalekie są od strojnych ozdób, które znamy, np. z amerykańskich filmów. Jednak to nie tylko proste ozdoby w kolorach natury, ale również zabawa światłem, która nadaje ciepła we wnętrzu. Zgaszone odcienie złota i srebra także znajdą swoje miejsce w dekoracjach. Choinka zdobiona jest prostymi dekoracjami bez przepychu, a bombki najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak np. drewno czy filc. Wszystko to cudownie ze sobą koresponduje.

Bożonarodzeniowy stół w stylu skandynawskim

Integralną częścią domu podczas Bożego Narodzenia jest bez wątpienia stół. Jak wygląda skandynawski design świątecznego stołu? Obrusy, serwety i wszelkie tekstylia obecne na nim powstają z naturalnych materiałów np. z lnu. Będą one się prezentować zjawiskowo. Dekoracje świątecznego stołu znakomicie dopełniają wszelkie drewniane dodatki, takie jak szyszki, czy choinki. Skandynawski stół to też oświetlenie. Świeczniki w stonowanych barwach i lampiony, które wprowadzają wyjątkowy klimat we wnętrzu. Gwiazdki i renifery to styl skandynawski w każdym calu. Fantastycznie prezentują się one w stroikach obecnych na stole.

Podobne wpisy