Szklane bombki choinkowe – tradycja

szklane bombki choinkowe

Szklane bombki choinkowe – tradycyjna ozdoba świąteczna

Boże Narodzenie to czas niezwykłej aury i spotkań rodzinnych. Towarzyszą mu również jedyne z w swoim rodzaju dekoracje. Niemal każdy od najmłodszych lat pamięta radosny czas oczekiwania na prezenty umilany przez stroiki z igliwia, świece i zapach kompotu. Najbardziej charakterystyczne jest pięknie przystrojone drzewko w szklane bombki choinkowe i kolorowe lampki choinkowe. To tradycja sięgająca przełomu XVIII i XIX wieku jest kluczowym elementem każdego polskiego domu.

Bombki choinkowe ręcznie malowane, czyli powrót do czasów dzieciństwa

Jeszcze kilka lat temu panowała powszechnie moda na zamienianie tradycyjnych ozdób ich sztucznymi odpowiednikami. Obecnie jednak obserwuje się powrót do korzeni w tym wyjątkowym czasie. I dobrze. Szklane bombki choinkowe są zdecydowanie subtelniejsze, lepiej prezentują się zarówno na drzewku, jak i stroikach. Są zauważalnie piękniejsze i lepiej wykonane. Te ręcznie malowane i ozdabiane nie tylko lepiej oddają tradycyjny charakter świąt, ale potrafią same w sobie być istnymi dziełami sztuki. Dla podkreślenia gustu domowników dobrym wyborem jest kunsztowna bombka na stojaku będąca stylową, samodzielną ozdobą.

Uszanowanie tradycji i ekologii

O ile sztuczne choinki bronią się poprzez ograniczanie wycinki lasu, o tyle plastikowe bombki nie mogą poszczycić się podobną argumentacją. Szklane bombki choinkowe w równym stopniu nadają się do wielokrotnego użytku, a podczas ich produkcji nie wytwarza się tylu szkodliwych substancji. To nie tylko ładniejszy, ale też bardziej ekologiczny wybór. Warto mieć to na uwadze dokonując wyboru ozdób świątecznych. Wiele ozdób świątecznych, takich jak lampki choinkowe zewnętrzne, powstaje z tworzyw sztucznych ze względów bezpieczeństwa. Aby to zrównoważyć dobrze pozostałe wybierać tak, aby poza urodą, oferowały coś dobrego dla środowiska. W takich rozwiązaniach przoduje styl skandynawski wnętrza, gdzie dekoracje powstają z drewna, filcu czy naturalnych tkanin.

Przygotowania do Bożego Narodzenia to doskonały czas na odrobinę przyjemności. Niewątpliwie jedną z nich są zakupy świąteczne. Warto wyciągnąć z niej jak najwięcej i dobierając ozdoby pokusić się o wybór spośród pięknych, tradycyjnych i przyjaznych środowisku dekoracji w postaci takiej jak bombki ręcznie malowane.

Comments are closed.

Podobne wpisy